Co turysta może zwiedzić w mieście Kołobrzeg?

Data dodania: 06.06.2018


Jeżeli zaglądasz od czasu do czasu w kalendarz na pewno zauważyłeś to, że wakacje zbliżają się dużymi krokami. To bardzo dobry okres to wyboru odpowiedniego kierunku podróży – jeżeli nie chcesz wyjeżdżać za granicę, warto jest rozważyć wyjazd nad polskie morze. Jest to bardzo popularny kierunek wakacyjnych wojaży – nadmorskie kurorty oferują nie tylko moc atrakcji dla młodszych i starszych – to także miejsce, w którym może skorzystać twoje zdrowie. Jakie atrakcje w miejscowości Kołobrzeg warto jest zobaczyć? Podpowiemy Ci, które z nich zrobią na tobie największe wrażenie.

Czy zdawałeś sobie sprawę z tego, że plaże w miejscowości Kołobrzeg osiągają ponad 100 metrów szerokości? To bardzo dużo przestrzeni dla wszystkich spragnionych słońca, wody i piasku turystów. Jeżeli w tym roku wakacyjny wypoczynek masz jeszcze przed sobą – możesz leniwie spędzić go wylegując się na piaszczystej plaży w cieniu parasola lub parawanu, albo też skusić się na wodną lub słoneczną kąpiel. Sam widzisz, jak wiele możliwości spędzania czasu nad morzem masz w zasięgu ręki. Jeśli wybrałeś się na urlop z rodziną, tylko pomyśl o tym, jak dużo możliwości daje ci 100 metrowa plaża – to miejsce na naprawdę wiele domków z piasku, które tylko czekają na zbudowanie. Każdy członek rodziny znajdzie odpowiednią rozrywkę dla siebie i nikt nie powinien narzekać na nudę. Jeżeli interesuje cię nocleg w mieście Kołobrzeg, postaw na taki zlokalizowany blisko plaży, albo też blisko centrum miasta – dzięki temu będziesz miał stały dostęp do rozrywki oraz kontakt z naturą. Na pewno nie wiesz tego, ile dokładnie metrów liczy molo w Kołobrzegu – jest to aż 220 metrów w głąb morza. Molo w takiej miejscowości jak Kołobrzeg naprawdę potrafi zrobić wrażenie, a dzięki temu że konstrukcja budowli została jakiś czas temu odnowiona, możemy cieszyć się jego odświeżonym wyglądem i pełnym bezpieczeństwem użytkowania. Jeżeli postawisz na hotel w mieście Kołobrzeg, możesz liczyć na codzienne spacery w głąb morza, które mogą być zwieńczone deserem w kawiarni znajdującej się na końcu molo.

To nie koniec atrakcji w mieście Kołobrzeg – miasto posiada również wyjątkowo fotogeniczną latarnię morską, która powstała już w XVII wieku – warto wiedzieć że jest ona punktem orientacyjnym wskazującym przystań, a rybacy korzystają z niej po dziś dzień. Wakacje nad morzem nie mogą odbyć się bez jej odwiedzenia i wykonania pamiątkowej fotografii. W trakcie wojny latarnia uległa znacznym zniszczeniom, jednak już po dwóch latach została odbudowana i dalej pełniła swoją funkcję. Apartamenty w Kołobrzegu to dobra opcja dla osób lubiących zwiedzać oraz dla tych, którzy wolą relaks na plaży w pełnej okazałości.

Tani hotel Kołobrzeg